Jdi na obsah Jdi na menu
 


Libečkové pesto

Surovinylibeckove-pesto.jpg

3-5 hrstí listů libečku (bez stopek)
100 g slunečnicových semínek
2 stroužky česneku
sůl
olej dle potřeby a chuti (asi 100-200 ml)

 

Postup

Pesto je možné připravit v mixéru, sekáčku nebo hmoždíři, já jsem pro přípravu zvolila mixer. Dospod upěchujeme libečkové listy, zasypeme je slunečnicovými semínky, přidáme nahrubo nakrájený česnek a sůl. Zalijeme olejem tak, aby hladina sahala těsně nad semínka. Nahrubo rozmixujeme. Neměli bychom získat pastu, ale směs s malými kousky semínek. Gumovou stěrkou setřeme velké kousky, které ulpí na stěnách. Pokud je směs příliš hustá a mixér si s ní neporadí, přilijeme ještě trochu oleje.

Hotové pesto přendáme do sklenice a skladujeme v lednici. Vydrží nejméně čtrnáct dní.

 

Poznámky

Jako malá jsem libeček neměla ráda, jeho chuť mi vadila v polévkách i v bramborách. Nedávno jsem ale ochutnala libečkové pesto od firmy Hradecké delikatesy a okamžitě jsem mu propadla. Ihned jsem se rozhodla, že odteď si pesto budu vyrábět doma. V tom původním byla ještě sušená rajčata, já jsem použila jen základní suroviny, které jsem měla doma po ruce.

Pesto si mažu na bezlepkové krekry a přidávám ho do zeleninových salátů, ale určitě bude skvělé i s těstovinami nebo vařenými bramborami. Za mě je to rozhodně hit letošního léta.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář